Hya Joint

HYA-JOINT to wysoce oczyszczony kwas hialuronowy o zwiększonej dawce 25 mg hialuronianu sodu do stosowania w chorobie zwyrodnieniowej stawów. Produkt ma formę wygodnej do zastosowania strzykawki do aplikacji gotowego roztworu. Kwas hialuronowy zawarty w HYA-JOINT jest dobrze przyswajalny a jego skuteczność działania udowodniono w badaniach klinicznych. Zastrzyki do stawu kolanowego HYA-JOINT są wyrobem medycznym przeznaczonym do wstrzykiwania jedynie przez uprawniony personel medyczny.

 Właściwości i mechanizm działania:

HYA-JOINT Uzupełnia maź stawową. Badania naukowe potwierdzają skuteczność kwasu hialuronowego i jego pozytywny wpływ, m.in. w leczeniu bólu, który towarzyszy chorobie zwyrodnieniowej stawów. Produkt pomaga równoważyć mechaniczne obciążenie z zewnątrz, tworzy barierę ochronną stawu. Chroni także tkankę maziową i wspomaga odnowę chrząstki stawowej.

Wskazania:
Leczenie bólu związanego ze zwyrodnieniami stawów. Uzupełnianie mazi stawowej w kolanie poprawia mechaniczne właściwości stawu co wiąże się ze złagodzeniem dolegliwości bólowych.

Przeciwwskazania:
Preparat nie powinien być stosowany u pacjentów:

– ze stwierdzoną nadwrażliwością na którykolwiek ze składników preparatu,

 Ostrzeżenia:
W leczonym stawie mogą wystąpić miejscowe objawy, takie jak bóle, zaczerwienienie i obrzęk. Okład z lodu przyłożony do leczonego stawu na okres od 5 do 10 minut może zmniejszyć objawy.

Podczas pierwszych dni leczenia może być korzystne jednoczesne stosowanie doustnych środków przeciwbólowych.