Biolevox HA ONE 2,5%

Biolevox™ HA One to dostawowy kwas hialuronowy, w postaci żelu, o bardzo wysokim stężeniu 2,5% i objętości 4,8 ml.

Biolevox™ Ha One pozwala obniżyć poziom odczuwanego bólu umożliwiając wykonywanie codziennych czynności. Chroni chrząstkę stawową przed dalszą degeneracją.

Jako nieliczny na polskim rynku, posiada bardzo wysokie stężenie kwasu hialuronowego w dawce, dzięki temu kuracja Biolevox™ HA One składa się z jednej iniekcji o dużej objętości.

Właściwości i mechanizm działania:

Kwas hialuronowy jest odpowiedzialny za lepkość i elastyczność mazi stawowej. Dzięki swoim właściwościom smarującym i amortyzującym umożliwia bezbolesny, fizjologiczny ruch w stawie. Oprócz tego zaopatruje on chrząstkę stawową w substancje odżywcze.

Uzupełnienie mazi stawowej przez wstrzykiwanie dostawowe oczyszczonego kwasu hialuronowego poprawia elastyczność i lepkość mazi stawowej. W ten sposób już po pierwszym cyklu leczenia z zastosowaniem 1-5 wstrzyknięć dostawowych poprawia się ruchomość stawu oraz zmniejsza się poziom odczuwanego bólu powstającego w wyniku degeneracji chrząstki stawowej.

Wskazania:
Dolegliwości bólowe i ograniczenia ruchomości stawów wynikające ze zmian zwyrodnieniowych lub pourazowych stawu kolanowego.

 Przeciwwskazania:
Preparat nie powinien być stosowany u pacjentów:

– ze stwierdzoną nadwrażliwością na którykolwiek ze składników preparatu,

– ze septycznym zapaleniem stawów,

– z zapaleniem skóry lub chorobą dermatologiczną w miejscu planowanej iniekcji,

– przyjmujących inhibitory krzepnięcia.

 Ostrzeżenia:
W leczonym stawie mogą wystąpić miejscowe objawy, takie jak bóle, zaczerwienienie i obrzęk. Okład z lodu przyłożony do leczonego stawu na okres od 5 do 10 minut może zmniejszyć objawy.

Podczas pierwszych dni leczenia może być korzystne jednoczesne stosowanie doustnych środków przeciwbólowych.