Biolevox™ HA 2,2%

Biolevox™ HA to dostawowy kwas hialuronowy, w postaci żelu, o wysokim stężeniu 2,2% i objętości 2 ml.

Biolevox™ HA pozwala obniżyć poziom odczuwanego bólu umożliwiając wykonywanie codziennych czynności. Chroni chrząstkę stawową przed dalszą degeneracją.

Jako nieliczny na polskim rynku, posiada tak wysokie stężenie kwasu hialuronowego w dawce. W kuracji z użyciem trzech dawek jego ilość może być ponad dwukrotnie większa w porównaniu do innych tego typu preparatów.

Właściwości i mechanizm działania:

Kwas hialuronowy jest odpowiedzialny za lepkość i elastyczność mazi stawowej. Dzięki swoim właściwościom smarującym i amortyzującym umożliwia bezbolesny, fizjologiczny ruch w stawie. Oprócz tego zaopatruje on chrząstkę stawową w substancje odżywcze.

Uzupełanienie mazi stawowej przez wstrzykiwanie dostawowe oczyszczonego kwasu hialuronowego poprawia elastyczność i lepkość mazi stawowej. W ten sposób już po pierwszym cyklu leczenia z zastosowaniem 3-5 wstrzyknięć dostawowych poprawia się ruchomość stawu oraz zmniejsza się poziom odczuwanego bólu powstającego w wyniku degeneracji chrząstki stawowej.

Wskazania:
Dolegliwości bólowe i ograniczenia ruchomości stawów wynikające ze zmian zwyrodnieniowych lub pourazowych stawu kolanowego i innych stawów maziowych

 Przeciwwskazania:
Preparat nie może być stosowany w przypadku stwierdzonej nadwrażliwości na którykolwiek ze składników zawartych w Biolevox™ HA

 Ostrzeżenia:
W leczonym stawie mogą wystąpić miejscowe objawy, takie jak bóle, zaczerwienienie i obrzęk. Okład z lodu przyłożony do leczonego stawu na okres od 5 do 10 minut może zmniejszyć objawy.

Podczas pierwszych dni leczenia może być korzystne jednoczesne stosowanie doustnych środków przeciwbólowych.