Endokrynologia

Dobry Endokrynolog Kraków

W ostatnim czasie endokrynolog to jeden z najczęściej poszukiwanych lekarzy przez pacjentów. W Krakowie jest zapotrzebowanie na dobrego endokrynologa, dlatego też wychodząc naprzeciw oczekiwaniom powiększyliśmy nasz zespół do trzech znakomitych specjalistek w tej dziedzinie. Dzięki temu mamy teraz wśród naszych lekarzy najlepszych endokrynologów w Krakowie:

ENDOKRYNOLODZY

lek. med Iwona Solecka
lek. med Joanna Litwa
dr n. med. Alicja Borodako

CO TO JEST ENDOKRYNOLOGIA?

Endokrynologia jest działem medycyny zajmujący się się chorobami gruczołów dokrewnych oraz zaburzeniami hormonalnymi. Hormony to substancje wydzielane do układu krążenia, a ich zadaniem jest transportowanie informacji, a w następstwie regulowanie czynności życiowych organizmu.
Jak powszechnie wiadomo wszystkie narządy i tkanki wydzielają hormony. Niekiedy trudno jest ustalić granicę między hormonami rozumianymi w tradycyjny sposób (czyli wydzielanymi do krwi) a substancjami parakrynnymi (wydzielanymi miejscowo, nieprzedostającymi się do układu krążenia) czy neuroprzekaźnikami – służącymi komunikacji komórek układu nerwowego. Endokrynologia zazębia się zatem z innymi działami medycyny, na przykład zajmującym się chorobami narządów wewnętrznych (zwanym potocznie interną).
Nasi specjaliści od endokrynologii posiadają olbrzymie doświadczenie w tej dziedzinie, nabyte poprzez wieloletnią pracę w najlepszych placówkach medycznych i podczas zagranicznych stażów.

Endokrynolodzy wykonują diagnostykę:

USG jamy brzusznej
USG tarczycy
USG węzłów chłonnych