NOLTREX™

Noltrex kwas hialuronowy ortotop

NOLTREX™ – sztuczna endoproteza zawierająca trójwymiarowy poliakrylamid oraz jony srebra. Preparat służy do zastąpienia mazi stawowej (substancji, wypełniającej jamę stawową i zmniejszającej tarcie w stawach poprzez smarowanie powierzchni chrząstek). Stosowana jest w leczeniu chorób zwyrodnieniowych oraz zapalenia stawów.

Każda jednorazowa dawka preparatu NOLTREX™ zawiera 2,5 ml żelu, który wprowadzany jest do jamy stawowej. W odróżnieniu od innych iniekcji wewnątrzstawowych, stosowanych przeważnie w leczeniu osteoartrozy,

  • NOLTREX™ nie zawiera kwasu hialuronowego, ani innych komponentów, które poddawane są rozszczepieniu przez enzymy obecne w organizmie człowieka. Dzięki temu preparat pozostaje dłużej w miejscu zaaplikowania i tworzy sztuczną endoprotezę.
  • NOLTREX™ jest materiałem o dużej biozgodności, nie zawierającym ani właściwości immunogennych, ani antygenowych, a także nie powodującym reakcji alergicznych, mogących wynikać z jego syntetycznej natury.
  • NOLTREX™ nie jest środkiem farmakologicznym należącym do grupy antybiotyków, dlatego w przypadku bakteryjnych zapaleń stawów nie należy stosować go w charakterze podstawowego środka leczniczego.

Wskazania:
Choroba zwyrodnieniowa stawów (Artroza) jest jedną z najstarszych chorób występujących u ludzi. To chroniczna progresywna choroba stawów, u podstaw której leży degeneracja chrząstki stawowej, a w konsekwencji zmiany tkanki kostnej, rozwój osteofitów, deformacja stawu, a także wysychanie mazi stawowej.

NOLTREX™ jest absolutnym liderem w leczeniu artrozy ze względu na efektywność i bezpieczeństwo. Materiał wstrzyknięty do chorego stawu stwarza korzystny mikroklimat zapewniając nie tylko poprawę funkcjonalności stawu ale także przyspieszenie procesów naprawczych.

Przeciwwskazania:
Bierne makromolekuły NOLTREX™ nie wstępują w reakcje z tkankami organizmu. Wieloletnie badania poliakrylamidów, grupy substancji będącej podstawą materiału NOLTREX™, pokazały ich wysoką zgodność z tkankami człowieka, wyjątkową hipoalergiczność i brak jakiegokolwiek negatywnego wpływu na funkcjonowanie organizmu pacjenta.

http://ortotop.pl/karty-charakterystyki/
http://noltrex.pl